Klimatyzacja do biura

Zadbamy o Twój komfort

Wszystkim klientom naszej firmy oferujemy darmową  wycenę, uwzględniającą  umiejscowienie  urządzeń, najdogodniejsze poprowadzenie instalacji, jak i dobór odpowiedniego urządzenia. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego zawsze przy wycenie bierzemy pod uwagę najkorzystniejszy wariant. W podjęciu decyzji, jaką klimatyzację powinniśmy wybrać do biura niezbędne jest przeanalizowanie informacji takich jak: wielkość, ilość, jak również rozmieszczenie pomieszczeń, ilość osób oraz urządzeń, znajdujących się pomieszczeniu a także gdzie możemy umieścić klimatyzator?

W dużych pomieszczeniach bądź w budynkach z większą ilością pomieszczeń najlepiej sprawdzają się urządzenia typu multisplit, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej możliwe jest podłączenie kilka jednostek wewnętrznych. W  dużych obiektach najczęściej używany jest system VRF/VRV, jednakże wymaga on już o wiele większych nakładów finansowych a charakteryzuje się on zmiennym przepływem czynnika chłodniczego pozwalającym na podłączenie dużej ilości jednostek wewnętrznych do jednego agregatu.

Z pośród klimatyzatorów do biura możemy wyróżnić:

Montując klimatyzator musimy wiedzieć o tym, iż każdy składa się  z jednostki zewnętrznej znajdującej się na zewnątrz budynku i wewnętrznej, znajdującej się w pomieszczeniu. Jak już wyżej zostało wspomniane mamy do wyboru wersję  split i multisplit. Wybór zależny jest od wielkości jak również ilości pomieszczeń jakie pragniemy schłodzić  lub ogrzać. Na rynku mamy szeroki wachlarz modeli o różnym design, więc z pewnością dobierzemy  urządzenie spełniające walory estetyczne dla naszego pomieszczenia.

Klimatyzator kasetonowy to rodzaj klimatyzatora który zbliżony jest budową do konstrukcji typu split/multisplit z taką różnicą, że jednostka wewnętrzna zawieszana jest w konstrukcji sufitu podwieszanego. Ten rodzaj klimatyzatora najczęściej montowany jest w pomieszczeniach biurowych jak również, co prawda rzadziej w domach. Zaletą takiego urządzenia jest równomierne rozprowadzenie powietrza bez odczuwalnych prądów. 

Jak sama nazwa mówi rozprowadzenie nawiewu odbywa się za pomocą kanałów. Klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest jednocześnie do kilku pomieszczeń, przy czym w każdym z pomieszczeń jest możliwość indywidualnego sterowania temperaturą. Dużą zaletą tego typu chłodzenia jest równomierne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu. 

Tego rodzaju klimatyzacja typu split/multisplit, składa się z jednostki zewnętrznej  i wewnętrznej. Ze względu na swój wygląd przypominający nowoczesne grzejniki, w wielu przypadkach montowany jest pod oknami bądź we wnękach, jednakże ze względu na duży wybór i nowoczesny design, montować je można na ścianie, jak również pod sufitem. Zaletą klimatyzacji przypodłogowej jest znaczna moc i doskonała cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu, umożliwiając szybkie schłodzenie bądź ogrzanie powietrza.

Posiadamy szeroki wybór klimatyzatorów dla firm. Niezależnie od wielkości pomieszczeń, wybierzemy optymalne rozwiązanie w oparciu o potrzeby firmy, jak i pracowników.