Klimatyzacja dla domu

Zadbamy o Twój komfort

Wszystkim klientom naszej firmy oferujemy darmową  wycenę, uwzględniającą  umiejscowienie  urządzeń, najdogodniejsze poprowadzenie instalacji, jak i dobór odpowiedniego urządzenia. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego zawsze przy wycenie bierzemy pod uwagę najkorzystniejszy wariant.  W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz  klimatyzatorów, które znajdują zastosowanie w domu , jak i w mieszkaniu. Każdy z naszych klimatyzatorów posiada pilot sterujący, jest nowoczesny, cichy, zapewniający komfortowe warunki w każdym pomieszczeniu poprzez nawiew chłodnego bądź ciepłego powietrza w zależności od naszych potrzeb. Poszukując na rynku właściwego klimatyzatora dla naszego domu/mieszkania, należałoby zastanowić się nad funkcjami  jakie powinien on spełniać, a także jakie są nasze potrzeby i możliwości nakładu finansowego.

 W dużych domach, mieszkaniach bardzo dobrze sprawdzi się wersja multisplit, która dzięki rozmieszczeniu kilku jednostek wewnętrznych umożliwia schładzanie kilku pomieszczeń jednocześnie. W mniejszych pomieszczeniach, małych mieszkaniach bądź kawalerkach sprawdzi się znakomicie klimatyzator  typu split z jedną jednostką wewnętrzną. Przy doborze odpowiedniego urządzenia ważne jest dobranie odpowiedniej mocy, zakładając, iż na każde 10m2 potrzebna jest moc około 1kW przy czym należy również wziąć pod uwagę nasłonecznienie pomieszczenia, ilość osób przebywająca w danym pomieszczeniu, urządzenia elektryczne, gdyż generują one dodatkowe ciepło. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej dla nas marki, jak i zastanowienie się ,czy urządzenie ma być zaopatrzone również w opcję grzania, jonizowania powietrza, jak również czy ma posiadać funkcję oczyszczania powietrza z pyłów, kurzu i bakterii.

Z pośród klimatyzatorów do domu możemy wyróżnić:

Montując klimatyzator musimy wiedzieć o tym, iż każdy składa się  z jednostki zewnętrznej znajdującej się na zewnątrz budynku i wewnętrznej, znajdującej się w pomieszczeniu. Jak już wyżej zostało wspomniane mamy do wyboru wersję  split i multisplit. Wybór zależny jest od wielkości jak również ilości pomieszczeń jakie pragniemy schłodzić  lub ogrzać. Na rynku mamy szeroki wachlarz modeli o różnym design, więc z pewnością dobierzemy  urządzenie spełniające walory estetyczne dla naszego pomieszczenia.

Klimatyzator kasetonowy to rodzaj klimatyzatora który zbliżony jest budową do konstrukcji typu split/multisplit z taką różnicą, że jednostka wewnętrzna zawieszana jest w konstrukcji sufitu podwieszanego. Ten rodzaj klimatyzatora najczęściej montowany jest w pomieszczeniach biurowych jak również, co prawda rzadziej w domach. Zaletą takiego urządzenia jest równomierne rozprowadzenie powietrza bez odczuwalnych prądów. 

Tego rodzaju klimatyzacja typu split/multisplit, składa się z jednostki zewnętrznej  i wewnętrznej. Ze względu na swój wygląd przypominający nowoczesne grzejniki, w wielu przypadkach montowany jest pod oknami bądź we wnękach, jednakże ze względu na duży wybór i nowoczesny design, montować je można na ścianie, jak również pod sufitem. Zaletą klimatyzacji przypodłogowej jest znaczna moc i doskonała cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu, umożliwiając szybkie schłodzenie bądź ogrzanie powietrza.

Niezależnie od tego czy mieszkamy w małym mieszkaniu, apartamencie bądź domu, dobrze dobrana klimatyzacja posłuży nam wiele lat, jak i odmieni jakość naszego życia w zmieniającym się klimacie.