...

Pompy ciepła Łódzkie

Montaż i Serwis Pomp Ciepła na terenie województwa Łódzkiego

Wszystkim klientom naszej firmy z woj. Łódzkiego oferujemy darmową  wycenę, uwzględniającą  umiejscowienie  urządzeń, najdogodniejsze poprowadzenie instalacji, jak i dobór odpowiedniego urządzenia. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego zawsze przy wycenie bierzemy pod uwagę najkorzystniejszy wariant. 

Pompa ciepła, nowoczesne rozwiązanie na miarę XXI wieku. Zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową zarówno w jedno, jak i wielorodzinnych budynkach.

Jest jednym z nielicznych urządzeń grzewczych na rynku, które nie generuje emisji zanieczyszczeń. Jest również urządzeniem energooszczędnym, które nie potrzebuje paliw stałych bądź płynnych, aby wytworzyć energię. 

Pompa ciepła powietrze-woda, swoją energię czerpie z powietrza pobieranego z zewnątrz za pomocą  czynnika, które po sprężeniu zostaje wykorzystane do podgrzewania wody grzewczej i użytkowej.

Powietrze jest bardzo dobrym nośnikiem ciepła, jednak podlega szybkim zmianom związanym z aktualnie panującymi warunkami atmosferycznymi. 

Nawet przy ujemnych temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można wykorzystać na cele grzewcze. Co więcej ta sama pompa ciepła może stanowić element chłodzący nasz dom, czyli zastąpić latem klimatyzator. 

Pompy ciepła typu powietrze/woda mają przewagę nad jednostkami gruntowymi, ponieważ nie ma konieczności wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego. Z tego też powodu takie rozwiązanie sprawdzi się również na małej działce.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pomp powietrze/woda: Split i Monoblok.

 

 

Rodzaje pomp ciepła

Urządzenie typu Split składa się z dwóch jednostek, zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną instalacją freonową oraz elektryczno-komunikacyjną. 

Pompa ciepła typu Monoblok składająca się z jednej jednostki montowanej  na zewnątrz budynku, a jej montaż nie wymaga wprowadzenia instalacji freonowej do środka budynku, cały układ freonowy mieści się w urządzeniu. 

Wymaga jedynie przyłączy hydraulicznych i elektrycznych. Oba urządzenia zalicza się do jednych z najtańszych bezobsługowych źródeł ciepła, jakie posiadamy w tym momencie na rynku. 

Efektywność pracy tych urządzeń uległa znacznej poprawie, na tą chwilę w ofertach producentów znajdują się urządzenia działające do 20C a nawet 25°C.  Urządzenia te cieszą się również bardzo dobrą opinią, jeśli chodzi o koszty użytkowania, gdyż wykorzystuje ono w większej mierze darmową energię z powietrza. 

Montując pompę ciepła oszczędzamy na rachunkach, jest to jedno z najtańszych w eksploatacji urządzeń grzewczych, a przy tym przyjazne środowisku. 

Najnowsze rozwiązania pozwalają na montaż pompy nie tylko do nowo powstałych systemów centralnego ogrzewania, ale nadają się one również do już istniejącego ogrzewania podłogowego, grzejnikowego jak również do grzejnikowo-podłogowego. 

Decydując się na pompę ciepła na etapie budowy domu nie musimy budować komina, nie potrzebne jest również odrębne pomieszczenie na kotłownie czy składowanie opału.  

 

 

Skontaktuj się z nami!

Doradzimy i zamontujemy Twoją pompę ciepła

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.